O nás

Teddy pleny je mladý projekt, který vznikl v dubnu 2017 během první přednášky pro Mateřské centrum v Novém Městě nad Metují v rámci oslav Týdne opravdových plen.
 
Maminky měly zájem se i po přednášce individuálně poradit, s jejich konkrétními potřebami pro své drobečky, a rámec přednášky už jim na toto nestačil. Tak vzniklo individuální nezávislé poradenství.
 
Když už věděly co a jak, tak si chtěly plenky zapůjčit, a zkusit si, jak to s látkovkami chodí. Oproti jednorázovkám je to poměrně veliká změna, a tím, že si prošly celý plenkový koloběh (plenku nasadit, vyprat, pověsit, složit), tak měly jasnější představu, jestli do látkovek chtějí investovat nemalé peníze, a také s jakými značkami, typy zapínání a materiály se jim nejlépe pracovalo.
Díky tomu vznikla půjčovna plenek, která již čítá přes 18 značek, všechny typy plen a zapínání co jsou v současnosti na trhu.
 
Za projektem stojím já, Peťa Žatková, maminka 16 měsíčního chlapečka (TP 2/2016), který má to štěstí, že je od příchodu z porodnice plně látkovaný, takže Vám mohu poradit jak na začátku u ležícího uzlíčku, tak přes období prvních příkrmů až po běhající batolátko, trénující na nočník.
 
Stále se snažím vzdělávat, abych Vám mohla přinášet co nejobjektivnější informace, v současnosti mám za sebou školení u fyzioterapeutky p. Brandové na široké balení, a u maminky 2 dětí vedoucí látkující poradkyně v Olomouckém Mamajoga centru p. Hýskové.
Jsem také aktivní členkou několika FB skupin látkujících maminek jak v ČR, tak i v Irsku, kde člověk stále čerpá nové informace a řeší nové výzvy. Mé příspěvky zde naleznete pod jménem Peta Johansson. 
V neposlední řadě je největším impulsem pro rozvoj každé setkání s Vámi, snaha vymyslet vhodné řešení Vám na míru, abyste Vy i Vaše miminko byly maximálně spokojeny. Za svůj největší úspěch považuji pomoc mamince ročního chlapečka, která dokázala po mém školení a zapůjčení plenek začít plně látkovat, projít různými počátečními nesnázemi, které se nám podařilo společně vyřešit, a nyní má již látkování v malíku :-)
 
Moje práce je placená čistě z peněz přímo od maminek, které potřebují poradit, nejsem placená žádným eshopem ani dealerem, proto si mohu dovolit poskytnout informace nezávisle, jen dle svých vlastních zkušeností a nejlepšího svědomí, a dokonce i o některých plenkách s klidem říct, že jsou opravdu nepoužitelné :-D
Všechny plenky (kromě novorozeneckých) jsem testovala na synovi, takže když je hodnotím, tak vím o čem mluvím. (Novorozenecké jsem dokupovala až v jeho roce života, proto jsem je netestovala.)
 
A proč název Teddy pleny? Je to prosté, můj syn má přezdívku Teddy, takže mu to vlastně všechno patří, a je to náš malý šéf ;-)